22 stycznia, 2022
Breaking News

Czy Truskawki Pasują Do Sera Owczego?

Jednym z najbardziej lubianych i cenionych owoców jest truskawka. I pomyśleć, że owoc ten powstał w wyniku nieplanowanego skrzyżowania dwóch gatunków amerykańskich poziomek. Widocznie natura potrafi robić przypadkiem przyjemne niespodzianki. Truskawka to owoc o niesamowitym zapachu i smaku.

Doskonale prezentuje się ona również pod względem wizualnym, a więc może być doskonałą ozdobą. Jeśli chodzi o truskawki, to wartości odżywcze występują w nich w sporych ilościach. Są to owoce o dużej zawartości witaminy C. Dodatkowo stanowią źródło wszelkich innych mikroelementów, które są ważne dla ludzkiego organizmu.

Truskawki są bogate w żelazo, fosfor, mangan, magnez czy wapń. Posiadają działanie krwiotwórcze i wzmacniające. Można w nich znaleźć kwas elegonowy, co czyni je obroną przed chorobami nowotworowymi. Te przepyszne owoce mogą być używane w niektórych sytuacji jako zamienniki chrzanu, cebuli czy czosnku oraz dodatek do sera, gdyż również zawierają cechy bakteriobójcze. Truskawki znajdują szerokie zastosowanie w kuchni. Są smaczne, ale i przede wszystkim zdrowe.