22 stycznia, 2022
Breaking News

Pozycjonowanie i Optymalizacja

Kiedy jakiś z twoich postów został zauważony i ktoś zostawił pod nim komentarz? Jak wieloma komentarzami może się pochwalić twój blog? Dla wielu z autorów blogów komentarze są małymi nagrodami pozostawionymi przez odwiedzających. Im więcej komentarzy generuje wybrany wpis tym większą popularnością się cieszył.

Kiedy wchodzisz na bloga http://seosonic.com.pl na którym pod wpisami znajduje się pełno komentarzy możesz spokojnie przypuszczać, że jest on często odwiedzany. Poza tym, komentarze pod twoimi wpisami są ważne z jeszcze jednego względu: bardzo często znajdują się w nich istotne informacje generujące dla twojej strony dodatkową treść. Na pewno każdemu z was zdarzyło się odwiedzić jakąś stronę, ponieważ informacje których szukaliście znajdowały się w komentarzu.

Zatem jak uzyskać większą ilość komentarzy dla swoich wpisów? Nawet jeżeli twój blog nie jest często odwiedzany, jest kilka sposobów aby zachęcić tych nielicznych gości do zostawienia komentarza.

Ważny jest pierwszy komentarz.

Czy wiesz co robi czytelnik po przeczytaniu twojego artykułu? Patrzy w komentarze. Jeżeli nic tam nie zobaczy, nie zachęci to go do pozostawienia komentarza. Jednak jeżeli zobaczy pierwszy komentarz, najpewniej zechce na niego zareagować i pozostawić własną opinię. Pierwszy komentarz wskazuje, że ktoś już wcześniej czytał artykuł i jego treść była dla tej osoby tak ważna, że postanowiła zostawić coś po sobie. Jeżeli nie dostajesz pierwszych komentarzy, możesz sam je dodawać, tak by inni nie na to nie wpadli.

Wykorzystaj wezwanie do działania.

W uzyskaniu pierwszego komentarza pomocne może się okazać wezwanie do działania. Jak wiele artykułów wymaga od czytelników by ci zrobili coś po przeczytaniu artykułu? Nieliczne. Czytelnicy sa przyzwyczajeni do tego, że po przeczytaniu niczego się od nich nie wymaga. Tymczasem wielu z nich chciało by się podzielić swoją wiedzą. Potrzebne jest tylko wezwanie do działania. Jeżeli napisałeś poradnik wezwij ludzi do tego by pozostawili własne porady. Wezwanie do działania powinieneś pozostawić na koniec artykułu.

Zadaj pytanie czytelnikom.

Kolejnym doskonałym pomysłem na pozyskanie pierwszego komentarza jest zadanie pytania czytelnikom. Podobnie jak wezwanie do działania, również pytanie powinno zostać umieszczone w zdaniu kończącym artykuł. W ten sposób wskazujesz, że zależy ci na wiedzy czytelników i chciałbyś wiedzieć jakie jest ich zdanie na wybrany temat.

Spraw by komentowanie było proste.